Szukaj w serwisie

Newsletter

Ułatwienia dostępu

Rozmiar tekstu:

A- A A+

2014-06-16 Wyjasnienia SIWZ

 

Krosno Odrzańskie, dnia 16.06.2014 r.

WYJAŚNIENIA DO SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Dotyczy: SIWZ na zadanie pod nazwą: ?Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Krośnie Odrzańskim w zakresie gospodarki ściekowej, osadowej i odpadowej?, nr referencyjny sprawy JRP/P/2/2014

Treść zapytań:

1. W PFU w p. 1.4.31 znajduje się lista istniejących i projektowanych pomiarów, brakuje natomiast wymogów dla projektowanych pomiarów. Prosimy o uszczegółowienie parametrów technicznym jakie są wymagane dla projektowanych  pomiarów.

2. Czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie urządzeń prototypowych?

3. Czy Zamawiający w celu umożliwienia oceny równoważności oferowanych przez Wykonawców urządzeń w stosunku do wymogów z PFU wymaga od każdego z oferentów załączenia do oferty wykazu kluczowych urządzeń, tj. stacji zlewnej ścieków dowożonych, pomp w pompowni głównej, kraty mechanicznej zgrzebłowe, prasopłuczki skratek, płuczki piasku, piaskownika poziomego, rusztu napowietrzającego, dmuchaw do napowietrzania reaktora, wirówki, instalacji stabilizacji osadu, stacji do odbioru osadów z podaniem parametrów, kart katalogowych i listy referencyjnej?

4. W związku z  zapisami  z p. 3.1.2 Wymagań Ogólnych PFU prosimy o potwierdzenie, czy zapisane w tym punkcie wymogi dla oferowanych materiałów, w tym m.in. konieczności wykazania referencji dla dostawców dotyczą również oferowanych przez Wykonawcę urządzeń technologicznych?

5. W związku z zapisami z p. 1.4.15 PFU prosimy o potwierdzenie, czy konieczny jest wymóg aby kompletna instalacja do odwadniania i termicznej stabilizacji (granulacji) osadów , którą należy zaprojektować i wykonać w ramach tego kontraktu, miała pochodzić od jednego dostawcy?

6. W związku z  zapisami z p. 2.1.1 prosimy o potwierdzenie, czy konieczny jest wymóg aby do projektu wstępnego (koncepcji) załączać listy referencyjne dla wszystkich proponowanych urządzeń?

7. W związku z bardzo krótkim, 10 miesięcznym okresem realizacji inwestycji, prosimy o rezygnację z wymogu z p. 2.1.8 PFU aby Ruch Próbny trwał  90 kolejnych dni. Ze względu na krótki okres realizacji proponujemy, aby okres ruchu próbnego ustalony był wspólnie z Inwestorem i Inżynierem w programie Prób końcowych który Wykonawca ma złożyć do akceptacji Inżyniera.

8. W związku z zapisami p. 2.1.6 PFU oraz w paragrafu 3 p. 1 i p. 2 karty gwarancyjnej prosimy o rezygnację z wymogów poniesienia przez Wykonawcę kosztów kontroli, konserwacji i dostarczenia części zamiennych dla dostarczanych urządzeń i pozostawienie jedynie kosztów napraw urządzeń w ramach udzielonej 36 miesięcznej gwarancji. Przeprowadzenie okresowej kontroli i konserwacji wszystkich urządzeń powinno być zadaniem Użytkownika oczyszczalni zgodnie z przekazanymi instrukcjami obsługi i DTR urządzeń, co wynika z innych zapisów kontraktu. Pozostawienie zapisów w obecnej formie powoduje, iż niejasna staje się granica odpowiedzialności miedzy Użytkownikiem a Wykonawcą. Ponadto w ocenie Wykonawcy na etapie koncepcji oszacowanie kosztów wynikających z ww zapisów jest bardzo trudne oraz bezpośrednio wpływa na podrożenie kosztów całej inwestycji, co ze społecznego punktu widzenia nie powinno być interesie w Zamawiającego.

9. Co Zamawiający rozumie pod pojęciem wykonać odnowienie (malowanie, szpachlowanie) ścian wewnętrznych oraz sufitów w obiektach przebudowywanych (obiekt nr 16, nr 11). Zakres robót ma dotyczyć wyłącznie widocznych pęknięć, rys (występują one na długości od okna do fundamentów lub od nadproża drzwi do sufitu). Przyczyną powstałych pęknięć może być naruszenie stabilności fundamentów.

10. Czy Zamawiający dopuszcza w odniesieniu do obiektu 17 zmianę konstrukcji z tradycyjnej murowanej na konstrukcję prefabrykowaną z prefabrykatów keramzytobetonowych z uwagi na krótki czas realizacji.

11. Prosimy o uszczegółowienie pojęcia ?remont schodów betonowych?. Istniejące schody są odsunięte od płaszczyzny pionowej. Odsunięcie spowodowane jest naruszeniem stabilności stóp fundamentowych

12. Na istniejącym obiekcie występują ciągi komunikacyjne z kostki betonowej typu ?polbruk?. W celu wykonania prac technologicznych należy je rozebrać. Czy Zamawiający potwierdza wykonanie robót odtworzeniowych z materiału rozbiórkowego.

13. Str. 57, p.1.4.31  ?Zasilanie w energię elektryczną? ? czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie transformatorów o izolacji żywicznej?

14. Str. 58, p.1.4.31 ?System sterowania AKPiA? ? czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie napędów przepustnic oraz zasuw bez modułu komunikacyjnego Profibus?

15. Str. 237, p.3.11.2  ?Szafy rozdzielcze niskiego napięcia? ? Czy Zamawiający dopuszcza dostarczenie certyfikatów z badań typu (wykonanych przez producenta rozdzielnicy) oraz zabudowanej aparatury (wykonanych przez producenta aparatury) wraz z protokołem badań pomontażowych wykonanym przez prefabrykatora?

16. Str. 238, punkt ?Konstrukcja szaf rozdzielczych i sterowniczych?

? Prosimy o wyjaśnienie pojęcia ?zespół funkcjonalny? w rozumieniu Zamawiającego.

? Czy pod pojęciem szafki lub skrzynek modułowych Zamawiający ma na myśli szafki i skrzynku umożliwiające montaż aparatury modułowej?

? Czy w rozdzielnicach wykonanych ze stali kwasoodpornej lub nierdzewnej należy stosować mosiężną płytę dławicową?

17. Str. 239, punkt ?Szczegółowe wymagania dotyczące szafek rozdzielczych i sterowniczych?

? Mocowanie etykiet przez przykręcanie lub nitowanie spowoduje utrudnienie zachowania wymaganego  stopnia ochrony obudów. Czy Zamawiający zgodzi się na zastosowanie klejenia etykiet?

? Czy Zamawiający dopuści grawerowanie wklęsłe etykiet opisowych?

18. Str. 240, punkt ?Styczniki prądu przemiennego? ?Czy w zakresie próby działania i próby dielektrycznej Zamawiający dopuszcza wykonanie i zaprotokołowanie prób pomontażowych i ruchowych?

19. Str. 254, punkt ?Ogólna struktura systemu automatyki? ? Czy w aparaturze pomiarowej z zainstalowanym łączem komunikacyjnym Zamawiający dopuszcza wykorzystanie tego łącza do odczytu wyników popmiarów przez PLC?

20. Str. 266, punkt ?Komunikacja? ? Czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie sterowników z innymi interfejsami do programowania i komunikacji niż wymienione (z zachowaniem rozdzielenia funkcji programowania i komunikacji)?

21. Str. 237, punkt ?Programator? ? Proszę o odstępstwo od wymogu oprogramowania narzędziowego w języku polskim.

22. Str.270, punkt ?Okablowanie i uziemienie oprzyrządowania? ? cyt. ?Oprzyrządowanie i inne kable sygnałowe niskiego napięcia do stosowania w systemach AKPiA powinny mieć izolację polietylenową z przewodami w postaci skręconej pary miękkich przewodów miedzianych (linki), ekranowanymi, uwarstwionymi polietylenem i osłonięte PCV. Przewody powinny odpowiadać Klasie 5 i mieć przekrój poprzeczny co najmniej 0,5cm2.? ? czy do opisu wkradł się błąd i powinno być 0,5mm2?

23. Str. 272, punkt ?Monitorowanie poziomu ? Wyłączniki pływakowe? Czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie innych wyłączników niż rtęciowe?

24. Homologacja rozdzielnic i aparatów:

? Czy Zamawiający wymaga ponownej homologacji rozdzielnic i części aparatury (w szczególności styczników) przez Wykonawcę?

? Czy wystarczające będzie przedstawienie protokołów z badań pomontażowych i ruchowych przedmiotowych urządzeń?

25. Prosimy o wyjaśnienie czy ładowarka osadu objęta jest zakresem przetargu, a jeśli tak, to proszę o podanie wymagań.

26. Proszę o wykaz wyposażenia budynku zaplecza technicznego (obiekt 17) objętego zakresem przetargu.

Na podstawie przepisów art. 38 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający dokonuje wyjaśnień do SIWZ ww. zadania:

Odp. nr 1. Wymagania techniczne odnośnie projektowanych i wymienianych urządzeń pomiarowych określono w PFU w pkt. 3.12. Warunki wykonania i odbioru robót w zakresie AKPiA, w szczególności w ppkt. 3.12.2.

Odp. nr 2. Nie

Odp. nr 3. Nie

Odp. nr 4. Tak

Odp. nr 5. Tak

Odp. nr 6. Tak

Odp. nr 7. Zamawiający dokonał zmiany treści SIWZ.

Odp. nr 8. Zamawiający pozostawia zapisy bez zmian.

Odp. nr 9. Odnowienie ścian winno obejmować usunięcie istniejących pęknięć poprzez usunięcie warstwy tynku, naklejenie siatki oraz ponowne szpachlowanie i malowanie powierzchni. Malowanie i szpachlowanie powinno dotyczyć całej powierzchni ściany ,na której wykonywane będą naprawy tak, aby zachować jednolity kolor ścian. Kolor użytej farby winien być dobrany do kolory pozostałych ścian w pomieszczeniu.

Odp. nr 10. Zamawiający pozostawia zapisy PFU bez zmian.

Odp. nr 11. Zgodnie z zapisami PFU pkt. 1.5.5. należy wykonać ?naprawę schodów wejściowych lub ich wymianę, należy uwzględnić możliwość zajścia konieczności wzmocnienia fundamentów?. Roboty budowlane należy poprzedzić wykonaniem ekspertyzy stanu technicznego istniejących schodów.

Odp. nr 12. Zamawiający potwierdza możliwość wykonania robót odtworzeniowych z materiału rozbiórkowego, o ile nie zostanie on uszkodzony podczas robót rozbiórkowych i magazynowania do czasu wykonania odtworzeń.

Odp. nr 13. Nie

Odp. nr 14. Nie

Odp. nr 15. Tak

Odp. nr 16. Zamawiający nie definiuje pojęcia ?zespół funkcjonalny? w SIWZ. Szafki i skrzynki modułowe są to takie szafki i skrzynki umożliwiajace montaż aparatury modułowej. W rozdzielnicach  wykonanych ze stali kwasoodpornej lub nierdzewnej należy stosować mosiężną płytę dławicową.

Odp. nr 17. Zamawiający dopuszcza grawerowanie wklęsłe etykiet opisowych. Zamawiający dopuszcza mocowanie etykiet poprzez ich klejenie w miejscach gdzie przez przykręcenie lub nitowanie spowoduje utrudnienie zachowania wymaganego stopnia ochrony obudów.

Odp. nr 18. Zamawiający dopuszcza wykonanie i zaprotokołowanie prób pomontażowych i ruchowych w zakresie próby działania i próby dielektrycznej w odniesieniu do styczników prądu przemiennego.

Odp. nr 19. Tak

Odp. nr 20. Tak

Odp. nr 21. Zamawiający pozostawia zapisy PFU bez zmian.

Odp. nr 22. Zamawiający dokonał zmiany treści SIWZ.

Odp. nr 23. Nie

Odp. nr 24. Zamawiający nie wymaga ponownej homologacji w odniesieniu do rozdzielnic i części aparatury, która nie będzie podlegać wymianie i nie będzie dostarczana w ramach robót. W odniesieniu do tych elementów konieczne będzie przedstawienie protokołów z badań pomontażowych i ruchowych.

Odp. nr 25. Nie

Odp. nr 26. Wyposażenie budynku zaplecza technicznego (obiekt 17) zostało określone w PFU w pkt. 1.4.21 oraz 1.5.14. Wyposażenie to winno obejmować co najmniej:

- umeblowanie każdego z pomieszczeń określonych dla tego obiektu w PFU (pkt. 1.4.21) odpowiednio do funkcji jaką ma pełnić, ilości osób przewidzianych do pracy w danym pomieszczeniu, warunków BHP, p.poż.;

- wyposażenie kotłowni ? kocioł gazowy jednofunkcyjny o mocy odpowiedniej dla ogrzewania obiektu oraz zapewnienia ciepłej wody użytkowej;

- pomieszczenia warsztatowe winny być wyposażone co najmniej w regały i stoły robocze;

- umywalnia winna zostać wyposażona w dwa kompletne natryski, co njamniej dwie umywalki, kabinę z miską ustępową; pomieszczenie WC winno zostać wyposażone w  co najmniej jedną oddzieloną kabinę z miską ustępową oraz co najmniej po jednej szt. pisuaru i umywalki;

- szatnia czysta i brudna winna być wyposażona w szafki dla załogi obejmującej 10  pracowników w warunkach czystych oraz 10 pracowników w warunkach brudnych;

- jadalnia winna zostać wyposażona w jeden rząd mebli kuchennych obejmujących zarówno szafki wiszące jak i stojące, lodówkę o pojemności ok. 90l, zlewozmywak dwukomorowy, płyta grzewcza gazowa, stoły wraz z krzesłami dla co najmniej 10 osób.

Wyjaśnienia do SIWZ_JRP_P_2_2014 - pobierz