- Szczegóły
-
Utworzono: środa, 13 listopad 2024 21:59
Przypominamy o trwającym konkursie pt. „Kręcimy WideOZĘ”, który skierowany jest do uczniów klas szóstych, w ramach pracy zespołowej ( 1 praca konkursowa na klasę) !!
Tematem przewodnim konkursu są odnawialne źródła energii.
Co trzeba zrobić: przy pomocy urządzeń multimedialnych stworzyć krótki filmu dokumentalny (min. 240 sekund), który przybliży temat odnawialnych źródeł energii i ich wartości. Nagranie powinno przedstawiać przynajmniej dwa rodzaje OZE i podkreślać ich znaczenie dla środowiska. Jury będzie oceniać wartość edukacyjną, zaangażowanie uczniów oraz sposób przekazania tematu.
Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest wyjątkowa wycieczka edukacyjna do Elektrowni Wodnej na rzece Bóbr w Dychowie, zlokalizowanej 10 km od Krosna Odrzańskiego. Jest to…
Czytaj więcej...
- Szczegóły
-
Utworzono: wtorek, 12 listopad 2024 19:31
W trakcie Olimpiady Przyrodniczej:
edukujemy
promujemy
rywalizujemy
i bawiliśmy się
z EKO przesłaniem w ramach Projektu "Olimpiada Przyrodnicza - Wodne Rebusy Miasta" dofinansowanego z środków Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.
W dniach 15 i 18 października PSZOK w Krosno Odrzańskie odwiedzili uczniowie z terenów Powiat Krośnieński: Szkoła Podstawowa W Osiecznicy, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego w Krośnie Odrzańskim, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie Odrzańskim, a także uczniowie z Gmina Dąbie oraz Gmina Bobrowice.
Partnerami projektu są: Gmina Krosno Odrzańskie, Międzygminny Związek Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krośnie Odrzańskim, Fundacja RECAL, Fundacja sireco, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Stowarzyszenie 515 kilometr Odry, ZUO International.…
Czytaj więcej...
- Szczegóły
-
Utworzono: wtorek, 12 listopad 2024 19:31
Zobaczcie relacje Krośnieńskie Wydarzenia z pierwszego dnia Olimpiady Przyrodniczej realizowanej przez KPWK. Link do materiału: https://www.youtube.com/watch?v=0BInjXU9g0E
"Naszym hasłem w tym roku jest "Nie bójmy się być EKO!". Segregacja odpadów to nic trudnego, a bałagan w naszych wiatach śmietnikowych to częściej efekt lenistwa niż braku wiedzy. Dlatego naszymi działaniami edukacyjnymi chcemy pokazać młodym Krośnianom, że dbanie o środowisko też może być cool. Dużo uśmiechów po pierwszym etapie rywalizacji pokazuje, że chyba się udało." - mówi Wojciech Kliszewski kierownik projektu "Olimpiada Przyrodnicza - Wodne Rebusy Miasta".
Projekt "Olimpiada Przyrodnicza - Wodne Rebusy Miasta" skierowany m.in do uczniów klas piątych…
Czytaj więcej...
- Szczegóły
-
Utworzono: wtorek, 12 listopad 2024 19:28
Trwa rywalizacja i edukacja uczniów do, których skierowany jest projekt "Olimpiada Przyrodnicza - Wodne Rebusy Miasta" dofinansowanego z środków Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.
10 i 11 października na krośnieńskim PSZOK gościliśmy kolejne sześć klas. Byli to uczniowie z Gminy Krosno Odrzańskie z Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego w Krośnie Odrzańskim, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie Odrzańskim, a także uczniowie z Gmina Bytnica, Maszewo oraz Gęstowice.
Olimpiada Przyrodnicza to ekologiczny odpowiednik zmagań olimpijskich. Uczniowie…
Czytaj więcej...
- Szczegóły
-
Utworzono: wtorek, 12 listopad 2024 19:23
⚽️ Rozpoczęliśmy kolejny etap projektu "Olimpiada Przyrodnicza - Wodne Rebusy Miasta" dofinansowanego z środków Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.
🎒 Tym razem do edukacji ekologicznej połączonej z rywalizacją zaprosiliśmy uczniów klas piątych z terenów Gminy Krosno Odrzańskie oraz ze szkół Powiat Krośnieński obsługiwanych przez Międzygminny Związek Gospodarki Odpadami Komunalnymi.
♻️ Olimpiada Przyrodnicza to ekologiczny odpowiednik zmagań olimpijskich. Uczniowie rywalizują ze sobą w konkurencjach sprawnościowych, grze terenowej oraz quizach i testach, jednocześnie przyswajając wiedzę z zakresu ochrony przyrody, gospodarki wodnej oraz…
Czytaj więcej...
- Szczegóły
-
Utworzono: poniedziałek, 07 październik 2024 18:45
Za nami finał gry miejskiej Wodne Rebusy Miasta, w którym udział wzięło łącznie 53 uczestników. Jako ostatni na szlak śladami hydro historii Krosno Odrzańskie ruszyła grupa Sołtysów oraz połączone siły przedstawicieli KPWK i Urzędu Miasta.
Realizacja projektu Olimpiada Przyrodnicza - Wodne Rebusy Miasta jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.
Na podsumowanie akcji poczekamy do 6 grudnia, kiedy to podczas EKO Warsztatów Muzyczny ogłosimy zwycięzców naszej gry miejskiej. O kolejności na podium zadecydują wyniki uzyskane w trakcie przeprowarzonych testów wiedzy…
Czytaj więcej...
- Szczegóły
-
Utworzono: wtorek, 04 czerwiec 2024 12:54
W dniu 3 czerwca 2024 r. odbyła się konferencja prasowa „EKO Krosno Odrzańskie” otwierająca m.in. Projekt Olimpiada Przyrodnicza - Wodne Rebusy Miasta dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej organizowany przez Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Komunalne Sp. z o.o. W konferencji udział wzięli Burmistrz Krosna Odrzańskiego Grzegorz Garczyński, Rzecznik Prasowy PZW Zielona Góra Beata Gacek, Wójt Gminy Siedliska Daniel Kołtun, Ekolog Dominik Dobrowolski, Monika Czaplińska kierownik projektu „Co roku OZE na PSZOKu” orazWojciech Kliszewski kierownik projektu „Olimpiada Przyrodnicza - Wodne…
Czytaj więcej...